Zorunlu trafik sigortası sigorta şirketi önerileri

Zorunlu trafik sigortası sigorta şirketi önerileri

Tüm motorlu taşıtlar için herhangi bir kaza sonucu oluşabilecek zararın tazmini (zararı karşılama) amacı ile trafik sigortası yaptırılması zorunludur. Zorunlu trafik sigortası sigorta şirketi önerileri arasından size en uygun olanı seçerek trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz. Trafik sigortasının zorunlu olması ve her motorlu taşıta şart kılınması sigorta şirketlerinin de önünü açmıştır. Dolayısı ile bu işi yapan birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerden öne çıkanlar Ak sigorta, Güneş Sigorta, Halk sigorta, Allianz sigortadır.

Ak Sigorta

Ak Sigorta’da teklifler ve teminatlar araç türüne göre değişmektedir. Koltuk sayısına göre değişkenlik gösterir. Araçta 5-8 koltuklu, 9-15 koltuklu, 16-30 koltuklu, daha fazla koltuğa sahip olanlar ve motosiklet olarak gruplandırılmaktadır. Primi arabanın yaşı ve modeli etkilemektedir.

Halk Sigorta

Halk sigorta zorunlu trafik sigortasının teminatlarını Hazine Müsteşarlığı belirler. Temel poliçe kapsamın dışında kapsamı genişletmek isterseniz poliçenize ek trafik sigortası teminatı tanımlanır. Halk sigortada kişiye özel poliçe teklifi verilmektedir. 

Allianz Sigorta

Allianz Sigorta’da teminatların ve temel kapsamlar yanında ek olarak farklı teminatları da poliçenize ekletebilirsiniz. Bunlardan bazıları mini onarım, ferdi kaza, hukuksal koruma, sigara yanığı, anahtar kaybı gibi ek kapsamlardır. 

Güneş Sigorta

Deneyimi ve birikimiyle ön plana çıkan Güneş Sigorta; birbirinden farklı sigorta poliçelerini sunabilmektedir. Güneş sigorta zorunlu trafik sigortası teminatları herhangi biz kaza durumunda olası bir maddi hasarda zararın karşılanmasını için size poliçe teklifi vermektedir. Dilerseniz ek kapsamlarda ekletebilirsiniz. Bu durumda poliçe prim fiyatı artacaktır.

En Uygun Sigorta Şirketi Bulma

Zorunlu trafik sigortası yapan şirketler serbest usul yöntemi ile çalışmaktadırlar. Bu şu demek oluyor her sigorta kendi istedikleri doğrultuda sigorta primi belirleyebiliyor. Sigorta şirketleri aynı zamanda kendi içlerinde rekabet halinde olduğundan bu rekabet primlere yansımakta ve her bir sigorta şirketinin verdiği fiyat değişmektedir. Değişen bu fiyatlar dönemsel olarak da değişkenlik göstermektedir. En uygun fiyat veren sigorta şirketini bulabilmek için aynı kapsama giren ürünleri karşılaştırmalı olarak incelemelisiniz. Trafik sigortasının kapsamları belli başlı durumlar hariç sigorta şirketlerinde değişkenlik göstermektedir. Bu durumda en doğru atılacak adım internet üzerinden karşılaştırma yapmaktır.
 
Zorunlu Trafik Sigortası Ne İçindir?

Her motorlu taşıt için trafik sigortası zorunludur. Bunun sebebi ise olası bir kaza durumunda meydana gelecek zararın karşılanabilmesidir. Her araca farklı tutar çıkar. Bunun belli başlı sebepleri vardır. Eğer aracınızın herhangi bir kazası yok ise hasarsızlık indirimi uygulanır. Bu indirim %45 oranına kadar uygulanabilir. Aracın yaşı da önemlidir. Bunun yanında araç sahibinin ilk aracı mı değil mi yada yaşı kaç gibi durumlar da göz önüne alınır. Ayrıca aracın hangi şehirde olduğu yani plakası da önemlidir. Eğer trafiğin yoğun olduğu yani kaza yapma olasılığının yüksek olduğu bir şehirde kayıtlı ise bu durumda sigorta primi yüksek çıkacaktır. Aracın daha önce kazası var ise yine aynı şekilde yüksek prim çıkacaktır. Zorunlu trafik sigortası sigorta şirketleri önerileri internetten araştırıp aracın durumunu da göz önüne alarak en uygunu bulunabilir. 

Bu yazı şunları anlatıyor: zorunlu trafik sigortası firmaları şirketleri
Araba Kategorisine 19.11.2019 17:46:37 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9476 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor