Tefal Actifry Original 1kg Nasıl Bir Ürün? İşte size önerim !

Bir Kaşık Yağ ile Gelen Binbir Çeşit Lezzet...

Bu sloganla ortaya çıkan "Tefal Actifry" kutusunun içinden çıkan bir kaşık yağ ile çok sayıda yemekler yapılabiliyor. İlk olarak patates kızartmasıyla denedim ve sonuç gerçekten çok iyi çıktı. Patates tam olarak kızartma gibi olmasa da çok lezzetli oldu. Sonraki denemem patlıcan kızartması oldu ve Tefal Actifry ile patlıcan kızartmasının bu kadar iyi olacağını düşünmemiştim. Üstelik Tefal Actifry zaman ayarı yapılarak istediğiniz sürede çalışıyor ve .çok kısa süre içerisinde istediğiniz lezzetli yiyecekleri hazırlayabiliyorsunuz. 

Şimdi gelelim aşamalara;

  1. İlk olarak pişireceğiniz sebzeleri hazırlıyoruz. (Burada önemli olan nokta sebzelerin çok kalın doğranmaması. Çünkü kalın doğranması durumunda içinin pişmesi için uzun süreler geçmesi gerekebilir. Bu da dışının fazlaca kızarmasına neden olabilir.)
  2. Tefal Actifry'ın kapağını açıp doğranmış malzemeleri içine yerleştiriyoruz. 
  3. Üzerinde yanında gelen kaşıkla bir ölçü sıvı yağ ekliyoruz. 
  4. Şimdi en önemli kısım olan zaman ayarına geldik, zaman ayarı konusu doğradığınız kalınlığa ve biraz da malzeme miktarına göre değişebilir ama ortalama 20-25 dakika içerisinde pişiriliyor.

Yıkamak için tüm sökülebilir parçalarını bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması çok güzel. Kolaylıkla sökülüyor ve bulaşık makinesinde tertemiz olabiliyor. 

Yazmadan geçemeyeceğim bir konu da Tefal Actifry ile yapılabilecek tariflerin bulunduğu kitapçığın içeriğinin zenginliği. Gerçekten aklınıza gelemeyecek çeşitlilikte yemek tarifleri bulunuyor. Kesinlikle incelenmesini öneririrm.

Elektrik tüketiminin nasıl olduğunu bilmiyorum ancak bu şekilde yüksek ısı üreten elektrikli cihazların çoğunlukla fazla tüketimi olduğunu biliyoruz. Tefal Actifry elektrik tüketimi konusunda umarım başarılıdır, çünkü çok fazla yağ kullanarak yaptığım kızartmaların alternatifi olarak sıklıkla kullanıyorum.

Tefal Actifry ile sağlıklı yemekler yapılabiliyor. Tüm dünyada yemekler nedeniyle oluşan sağlık problemlerini göz ardı edemeyiz. En azından fazla zararlı yağ alımından uzak durup az yağ ile çok iş başarabiliriz

Sağlıklı günler dilerim,

Elektrikli Ev Aletleri Kategorisine 25.05.2020 20:43:32 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9509 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor