Lezzetli kahverler için en iyi kahve öğütücüler

Kahve öğütücünün üç türü vardır; bıçaklı, düz plakalı ve konik dişli. Konik dişli öğütücüler, orijinal öğütücü tipidir ve yanık tadı olmaması için düşük hızda dönen, neredeyse dikey yönde yerleştirilmiş dişlileri kullanır. Bunlar, French press'te kullanılan ve kahvenin üzerine dökülen en iyi kaba öğütmeleri sağlar, aynı zamanda orta ila ince öğütmeler de yapabilir.

Kahve çekirdeklerini öğütmek için çok yüksek hızlarda dönen keskin kesme bıçakları kullanan bıçaklı öğütücüler, en ucuz seçenektir. Çalışma hızları nedeniyle bazen çekirdekleri yakabilir ve kahvenizin tadını biraz değiştirebilirler. Kahvenizde biraz acılık hissedebilirsiniz.

Son olarak, bıçaklı öğütücülerden daha yavaş dönen düz plaka dişli öğütücüleriniz var, bu kahve öğütücü modelleri ile kahvenin yanma ihtimali daha az. Tüm kahve öğütücüleri modellerinde en iyi öğütme işini yapan düz bir plakalı kahve öğütücüleri, üzerinde yatay dişliler kullanırlar ve espresso ve Türk kahvesi pişirimleri için daha ince kahve çekirdeği öğütmelerinde mükemmeldirler.

Elektrikle çalışan öğütücülere odaklandığımız için elektrikli kahve öğütücülerinde en iyi kahve öğütücülerini listeledik çünkü bunlar, özellikle birden fazla fincan kahve yaparken daha büyük miktarlarda çekirdekleri daha hızlı ve daha kolay öğütüyorlar. Bu öğütücülerin sökülmesi ve temizlenmesi koladır. Bir çekirdek mekanizmaya sıkışırsa, bıçaklar çok yağlı veya aromalı çekirdeklerden yapışırsa veya öğütücüye yanlışlıkla yabancı bir cisim girerse çıkartıp temizlemek için yardımcı olur.

 

Kahve öğütme makinelerini baharat çekmek için ve küçük meyve püreleri yapmak için de kullanabilirsiniz. Ancak tatlarının ve kokularının kahvenize geçmemesi iyi temizlemeniz gerekir.

Lezzetli kahveler için en iyi kahve öğütücü makineler önerilerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizin kullandığınız varsa makinenizin eksik gördüğünüz ve beğendiğiniz kısımlarını kullanıcı yorumları kısmından bildirin. Soru ve önerileriniz için alttaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

  • Sinbo SCM 2934 Kahve Öğütücü
  • Fakir Aromatic Kahve ve Baharat Öğütücü
  • Arzum AR1034 Clipper Kahve Öğütücü
  • Delonghi KG79 Kahve Öğütme Makinesi
  • Sinbo Scm 2934 Beyaz Kahve Öğütücü
  • Kiwi Otomatik Kahve ve Baharat Öğütücü
  • Delonghi KG49 Kahve ve Baharat Öğütücü
  • Briz Çıkarılabilir Hazneli Kahve Değirmeni ve Baharat Öğütücü
  • Musullu Kahve ve Baharat Öğütücü 200W
  • Tefal GT110838 50 Gr Kapasiteli Paslanmaz Çelik Hazneli Kahve ve Baharat Öğütücü
Elektrikli Ev Aletleri Kategorisine 11.07.2021 15:33:23 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9132 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor