Kolay Kurulum Kamp Çadırı pz-27

Şemsiye bezinden yapılmış ince ve çok hafif. Boruların destek aldığı bağlantı yerlerindeki dikişleri saplamlaştırmakta fayda var, kopabilir.

Çadırı kuracağınız yerde kesici ve delici dal, taş, cam gibi şeyler çadır bezini yırtabilir, çok sağlam bir bezi yok. Yakıcı güneşli havalarda ömrünü baya kısaltacaktır. Ama yağışlar ve güneş çadırların genel olarak dikkat edilmesi gereken şeyler zaten.

Kurulumu biraz pratik kazandıktan sonra 10 dakikanızı almaz. Toplaması çantasına sığabilmesi için biraz itina göstermelisiniz. Taşıması çok kolay, çadırın toplam ağırlığı 500 gr yoktur.

Kamp kurmak için kullanılabilir fakat daha çok pikniklerde vs. İçinde bir şeyler tutmak, çocuk uyutmak gibi yerlerde çok kullanışlı olabilir. Kamp çadırı için biraz yetersiz kalır. Yağmuru tutabilse de uzun yağışlarda su geçirir. Soğuk havalarda içerdeki ısıyı muhafaza etme gibi bir yalıtım özelliği olduğunu hiç sanmıyorum nihayetinde en ucuz kamp çadırı.

Ebatlarına gelirsek, üç kişilik çadırda yatmak için bir kişi çocuk olursa anca sığılır. 2 metre uzunluk, 1.5 metre genişliği var diyor ama yukarıya doğru daraldığı için yatış pozisyonunda bile içerisi en az 20 cm kısalıyor. 180 cm boyu olan bir kişi çadırda çapraz olarak yatabilir. Düz bir şekilde biraz büzülmesi gerekir.

Sinekliğinin ve tepede havalandırmasının olması çok güzel. Havalandırmayı kapatmak da mümkün. Piknik gibi dışarı etkinliklerinde küçük çocuklu aileler için sineklerden vesaire korumak için çok ideal.

Temiz ve dikkatli kullanıldığında, güneşli havalarda üzeri gölgelenebildiğinde sık kullanımlarda dahi bir kaç yıl idare edebilir. Bu amaçlarda kullanmak için kamp çadırı arayanlara bu çadırı tavsiye ederim.

Diğer Kategorisine 27.05.2020 20:54:53 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9363 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor