Hem yıkama hem kurutma özellikli Kurutmalı çamaşır makinesi önerileri

Hem çamaşır makinesine hem de kurutma makinesine ayrı ayrı dünyaların parasını verip hem de evinde koyacak yeri olmayanlar için,  çamaşır kurutma özellikli çamaşır makineleri ikisi bir arda bir makinede. Avantajlarının yanında dezavantajları da bulunan çamaşır kurutmalı çamaşır makinelerinin faydalarından ve özelliklerinden bahsedelim.

Kurutma özelliğinin olmasının avantajları ve dezavantajları

  • İkisine de ayrı ayrı para verip iki makine almıyorsunuz.
  • Eğer çok geniş bir eviniz yoksa makineyi koyacak yer derdiniz olacak. Ben çamaşır makinemin üstüne koyarım diyorsanız şu uyarımı dikkate alın, bazı markalar çamaşır makinesi markanız farklı olursa kurutma makinenizi üzerine koymanızı kabul etmiyor ve garanti kapsamı dışına alabiliyor.
  • Çamaşırları çıkarıp diğer makineye atmakla uğraşmıyorsunuz.
  • Çamaşırlarınızı kapalı havalara kuruyacak mı diye beklemiyorsunuz.

İki makineyi bir makine yapınca illaki bazı özelliklerinden feragat etmek zorunda kalacaklar. Gelelim söz edebileceğimiz dezavantajlarına

  • Kurutma makinelerindeki program çeşitliliği ikisi bir makinenizde olmayabilir.
  • Tamburu farklı olduğu için kurutma makinesi kadar çamaşırlarınıza hassas davranmayabilir.
  • Kurutma performansı düşük olabilir.

Tabi avantajları da dezavantajları da tercih edeceğiniz kurutmalı çamaşır makinesine göre değişecektir. Gelelim kurutmalı çamaşır makinesi önerilerimize.

Samsung WD10N644R2W/AH

10kg/ yıkama kapasitesi, 6 kg kurutma kapasitesi var. Yıkama sonrası 1400 devre kadar sıkma yapabiliyor. Sıkma esnasında 73 desibel gürültü çıkarıyor. Enerji sınıfı A olan Samsung makine yıllık enerji tüketimi 141 kWh.

Çamaşır yıkama programlarında zaman erteleme, ön yıkama ve 15 dakikalık hızlı yıkama özellikleri mevcut. Ayrıca Çocuk kilidi özelliği de mevcut. Unuttuğunuz kirlilerinizi çalıştırdıktan sonra atabilme bölmesi de var.

Vestel KCMI 9914 Kurutmalı Çamaşır Makinesi

9 kg  yıkama, 6 kg kurutma kapasitesine sahip Vestel kurutmalı çamaşır makinesi, yıllık 180 kWh enerji tüketimiyle A sınıf performans sergiliyor.

Antialerjik Program, İnci Kazan, Akıllı Kapı, Bumerang Gövde ve Ekstra Sessizlik özelliklerine sahip. 1400 devir sıkma yapabiliyor. Zaman erteleme, ön yıkama ve 12 dakikalık hızlı yıkama program özelliklerine sahip.

Kullanıcı yorumları bölümünden yorumlara ve değerlendirme puanlarına bakabilirsiniz. Kurutmalı çamaşır makinesi kullanıcı yorumları

 

Beyaz Eşya Kategorisine 05.10.2020 14:11:54 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9479 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor


Hem yıkama hem kurutma özellikli Kurutmalı çamaşır makinesi önerileri Hakkında Yorumlar

BerkeU dedi ki:06.11.2020 23:46:15

Günümüz evleri çok küçük yıkadığımız çamaşırları kurulamak için pek alan yok. Çamaşır kurutma makinesi kullanmak gerekli ama 2 makine çok fazla yer kaplıyacağından tek makinede bu işi halletmek çok kullanışlı

Homeros dedi ki:06.11.2020 12:13:19

Kurutma makinesinde program çeşitliliği önemlidir. Çünkü kazaklarınızı kuruturken yün programının iyi çalışmaması kazakların küçülmesine neden olacaktır. Samsung WD10N644R2W/AH ürününün kapasitesi ve yüksek devirli kurutma hızı çamaşırlarınızın hızlıca kurumasını sağlıyor. Bu özellikleri nedeniyle balkonu olmayan evi olanlara tavsiyemdir.