Elektrikli Ev Aletleri Kategorisine 12.06.2020 23:28:24 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9283 kez okudu.

Hem Ekonomik Hem Çelik Gövde Çay Makineleri

Çay, yaz kış en fazla tükettiğimiz içecek. Klasik çaydanlıkların yanında son zamanlarda kullanımı artan elektrikli çay makineleri pratikliği, temizliği ve çayı sürekli sıcak tutabilmesi gibi avantajları nedeniyle çaydanlıkları raflara kaldırmaya hazır gibi.  Birçok avantajının yanında elektriğin gazdan daha pahalı olması ve genelde plastik malzemeden yapılıyor olması elektrikli demleyiciler için dezavantaj durumunda. Bu yazımızda sağlık açısından plastik çay setlerine göre daha sağlıklı olan çelik gövde çay makinelerini inceleyeceğiz. Malzeme kalitesinden dolayı çok pahalı olabileceği için biz bütçe dostu olan Sinbo STM-5827, Teba TH-330CM, Awox Demplus Çelik Çaycı modellerini inceleyeceğiz.

Sinbo STM-5827

Hem gövdesi hem de demliği çelikten yapılmış. Otomatik kapanma ve kablosuz kullanma özelliği mevcut. Demlik kapasitesi 0.7 ve ısıtıcı kapasitesi 1.7 litre. 2000 W ısıtıcı gücü var. İçindeki su buharlaştığında ya da su olmadığında kapanma ve aşırı ısınmaya karşı emniyeti var. Kaynama noktasına geldiğinde otomatik olarak kapanıyor. Sıcak tutma özelliğiyle çayınızı sürekli sıcak tutabilirsiniz.

Teba TH-330CM

Çay makinesine çok para vermek istemeyenler için önerilebilecek bir ürün. 1500 W ısıtma gücü var. Düşük ısıtma gücü nedeniyle enerjiden tasarruf sağlar fakat suyun ısınma süresi biraz uzar. Demlik ve gövdesi çelik malzemeden yapılmış. Demlik kapasitesi 0,7 su ısıtıcı haznesi 1,8 litre kapasiteye sahip. Susuz çalışma emniyeti ve gizli rezistansı var. Otomatik kapanma özelliği var.

Awox Demplus Çelik Çaycı

Klasik boyutlardaki çay demleyicileri gibi Awox markanın Demplus modelinde de 0.7 demleme 1.7 litre ısıtıcı hazne kapasiteleri var. Listemizdeki diğer çay makineleri gibi çelik gövde ve demliğe sahip. 2200 W ısıtma gücüyle listemizdeki en güçlü elektrikli çaycı. Kaynama göstergesi ile suyun sıcaklığını takip edebilirsiniz. 8 farklı renk seçeneği mevcut. Otomatik kapanma ve susuz çalışma emniyeti diğer özellikleri arasında.

Kaynama noktasına geldiğinde kapanan yani otomatik kapanma özelliği olan çay makinelerini ketle olarak da kullanabilirsiniz.

Hem fiyatı uygun olsun hem de daha sağlıklı olsun diyorsanız listemizdeki elektrikli çay makinelerinden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca bir diğer elektrikli çay makineleri önerileri yazımızı da okuyabilirsiniz.Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru SorScroll to Top