Hard Disk Yerine SSD Bellek Önerileri

Kullanıcılar bilgisayar ve laptop fiyatlarının uçtuğu şu günlerde teknolojinin gereksinimlerine ulaşmak için bilgisayarını hızlandırmak istiyor. Yenisini almanın çok maliyetli olması kullanıcıları hızlandırma ekipmanlarına yönlendiriyor. Hızlandırma için akla ilk gelen RAM yükseltmek ya da HDD yi SSD ile değiştirmek oluyor. SSD bellekler bilgiyi içinde dönen bir disk yerine plaklarda sakladığı için daha hızlı oluyor. Güçlü bilgisayarlar için hard disk çok önemli. SSD kullanıcılarının beklide istisnasız hepsi bilgisayar açılışının hızlandığını, oyun ve program çalıştırma hızlarının arttığı söylemişlerdir. Bilgisayarınız için küçük olan hard disk değişimi sizin bilgisayar kullanım deneyiminizde büyük fark oluşturacaktır.

Saniyede 560 MB ye kadar yazma hızına ulaşabilen SSD ler içine saklanan bilgiyi bulmakta da oldukça hızlı. Ama HDD ye göre SSD fiyatları biraz yüksek olabilir. Fiyat performans açısından en iyi SSD bellekleri sizin için listeledik.

  • Samsung 860 Evo SSD Bellek
    Okuma hızı 550 MB yazma hızı 520MB. Bellek kapasitesi 250GB

  • WD Blue 3D NAND PC SSD
    Western Digital dijital bellek modellerinde önemli bir markadır. Kapasitesi 500gb Okuma hızı: 560mb Yazma hızı : 530mb

  • Kingston HyperX Fury RGB SSD
    Kapasite 240GB okuma hızı 480MB yazma hızı 550MB

Yukardaki öneriler haricinde Toshiba, Sandisk gibi Harici bellek üreticilerinin modellerini de inceleyebilirsiniz. Gereksiniminize göre bellek kapasitesini seçebilirsiniz. Sace işlteim sistemi hızlı çalışsın isterseniz 64 GB lik bir SSD bellek bile yetecektir. Fakat uzun süre kullanım için 128 GB den düşükleri tavsiye etmeyiz. 

Bu yazı şunları anlatıyor: SSD hard disk kingston western digital
Bilgisayar Kategorisine 24.10.2020 23:49:53 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9247 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor


Hard Disk Yerine SSD Bellek Önerileri Hakkında Yorumlar

BerkeU dedi ki:06.11.2020 23:44:25

m2 ssd ler çok iyi ssd seçimi yaparken mutlaka bakmalısınız