Giriş Seviyesinde Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleri

Giriş Seviyesinde Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleri

Fotoğraf çekmek genel anlamda hemen herkesin ilgisini çeken bir uğraştır. Ancak fotoğrafçılığı çok daha ileri bir seviyeye taşımak isteyenler için kendileri için en uygun olan fotoğraf makinesini seçmek önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda giriş seviyesinde fotoğraf makinesi tavsiyeleri yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Günümüz itibariyle pek çok farklı markaya ait çok sayıda farklı modelin bulunduğu bilinmektedir. Tam da bu noktada sizler için seçmiş olduğumuz ilk listenin ilk 4’ünde yer alan fotoğraf markası ve modelleri aşağıdaki gibidir:

  • Canon EOS 1300D ( REBEL T6)
  • Pentax K-70
  • Nikon D3300
  • Sony A6000 (AYNASIZ)

Canon EOS 1300D ( REBEL T6)

Fotoğrafçılık konusunda giriş seviyesinde bulunanlar için özel olarak tasarlanmış olan Canon EOS 1300D, son derece güçlü bir makine olarak karşımıza çıkıyor. 18 mefapiksel görüntü kalitesi sunabilen bu cihaz; kontrast algılama özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Yine 9 noktalı otomatik netleme özelliğine sahip olan bu ürün; saniyede 3 kare çekebilme özelliğiyle de büyük beğeni kazanmaktadır. Ayrıca wi-fi özelliğinin bulunuyor olması bu ürünle çekilen fotoğrafların bilgisayar ortamına aktarılmasını da kolaylaştırıyor. Canon EOS 1300D fotoğraf makinesini 1.600 TL ile 2.000 TL arasında bir fiyatla satın almak mümkün olabiliyor.

Pentax K-70

Fotoğraf makinesi cihazı markaları söz konusu olduğunda son derece popüler olan markaların arasından sıyrılmayı başarmış olan Pentax K-70; yeni nesil teknolojilerle donatılmış olan bir model olarak tanımlanıyor. 24.2 megapiksel kalitesinde fotoğraf çekimi yapabilen Pentax K-70, AA filtresiz özelliği bulunan bir cihazdır. APS – C sensöre sahip olan bu cihazın ISO kabiliyetinin bulunduğu da bilinmektedir.

Gövdesi hava geçirmez olan bu ürünün soğuk hava koşullarında da yüksek kalitede fotoğraf çekimlerine imza attığı biliniyor. Yine tozlu havalarda da nitelikli bir şekilde fotoğraf çekebilme kabiliyetine sahip olan bu cihazın; wi-fi’yi de desteklediği biliniyor. Ülkemizde bu ürünün satış fiyatının ise 4.700 TL civarında olduğunu söylemek de mümkün oluyor.

Nikon D3300

Uygun fiyat aralığında olmasından dolayı giriş seviyesindekiler için oldukça cazip bir ürün olan Nikon D3300; 24.2 megapiksel sensöre sahip olmasıyla tanınıyor. Yine ISO hassasiyeti konusunda da iddialı olan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Saniyede 5 kare çekebilmesinin yanı sıra özel efektlerin de uygulanabilmesine müsait olan bu cihaz; yeni başlayanlara mükemmel seçenekler sunmaktadır. Bu ürünün ülkemizdeki satış fiyatı ise lens dahil olmak üzere 1.600 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Sony A6000 (Aynasız)

Fotoğrafçılığa giriş yapmak isteyenler için tavsiye edilen marka ve modeller arasında yer alan Sony A6000, 24 megapiksel çözünürlüğüyle büyük beğeni kazanıyor. Aynasız fotoğraf makinesi kategorisinde yer alan bu ürün; video segmentinde de başarılı bir model olarak karşımıza çıkıyor. Profesyonel anlamda fotoğrafçılığa adım atmak isteyenler açısında mükemmel bir seçenek olarak tanımlanan bu ürün; 3 inç ekranı ise de takdirleri üzerinde topluyor. Full HD özelliğinin yanı sıra slow motion da çekebilen bu cihazın ülkemizde satış fiyatının ise; 2.000 TL civarında olduğu biliniyor

Fotoğraf Makinesi Kategorisine 24.11.2019 19:01:50 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9464 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor