Evde Spor Yapmak İçin En İyi Koşu Bandı Önerileri

Evde Spor Yapmak İçin En İyi Koşu Bandı Önerileri

Her gün biraz spor için vakit ayırmak yaşam kalitenize büyük katkı sağlayacaktır. Bunun için günde 20 dakikanızı ayırabilirsiniz. İyi bir spor için en basit ve etkili yöntem koşmaktır ve bunu evde koşu bandı kullanarak yapabilirsiniz. Koşmak istediğinizde gün içindeki işler ve hayat şartları buna izin vermeyebilir. Bu gibi koşullarda evde spor yapmak isteyenler için en iyi koşu bandları listemizi hazırladık.

Koşu Bandının Faydaları

Sağlıklı Olmak ve Kalmak

 • Vücudunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri düzenli egzersiz yapmaktır ve koşu bandı bunu kolayca başarmanıza yardımcı olur.
 • Koşu Bantları Kullanışlı, Güvenli ve Özeldir.Koşmak için özel bir yere gitmenize gerek yok. Bir koşu bandınız olduğunda düzenli olarak egzersiz yapmak çok kolaydır. Günün herhangi bir saatinde egzersiz yapabilir ve bunu yaparken televizyon bile izleyebilirsiniz. Aradığınız şey mahremiyetse, koşu bantları bunun için harikadır.
 • Düzenli bir koşu bandı antrenmanı vücuttaki kan dolaşımını iyileştirir ve kalbi güçlendirerek kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Ayrıca kötü kolesterolü düşürerek ve iyi kolesterol seviyelerini yükselterek kan damarı hastalığına ve kalp hastalığına karşı korunmaya yardımcı olur.
 • Tip 2 diyabette insülin seviyelerini kontrol etmede önemli bir faktör düzenli egzersizdir. İnsüline bağımlı olmayan hastalarda diyabet semptomlarını kontrol etmenin en iyi yolu düzenli egzersiz ve uygun beslenmedir. Düzenli egzersiz için bir koşu bandı kullanarak, hastalar kan şekeri düzeylerini ilaç düzeylerinin ayarlanabileceği veya ortadan kaldırılabileceği kadar düşürebilir.
 • Düzenli olarak egzersiz yapmak ayrıca uykuyu tetikleyen hormonların düzenlenmesine yardımcı olur ve daha kaliteli uykuyu kolaylaştırır. Bu harika çünkü düzensiz uyku döngüleri kan şekeri seviyelerini etkileyen başka bir faktör.

Kilo vermek

Koşu bandında koşmanın harika olmasının bir başka nedeni de, oldukça hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilmesidir. Koşmak, bisiklete binme gibi diğer aerobik egzersizlerden daha iyi, kilo vermenin harika bir yoludur. Bir koşu bandı antrenmanı, koştuğunuz her mil için kolayca 100 kalori yakabilir. Bir saatte 7 mil koşarsan 700 kalori yakabilirsin; bu çok fazla.

Vücut Geliştirme Egzersizleri

Koşu bantları, genellikle yeni bir egzersiz rutinine başlamadan önce ısınmak için mükemmel kabul edilir.

Düzenli egzersiz, vücudu iyi durumda tutmanın ve hastalıkları önlemenin harika bir yoludur. Kalp vücuttaki en önemli kastır ve formda kalması için egzersize ihtiyacı vardır. Koşu bantları, fitness yolculuğuna başlayan insanlar için en iyi egzersiz makineleridir. Sadece kullanımı kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda vücuda diğer birçok egzersiz türünden daha az stres uygularlar. Fitness uzmanları, insanlara haftada en az beş gün, 20 ila 60 dakika arasında egzersiz yapmalarını tavsiye ediyor. Bunu bir koşu bandı ile başarmak kolaydır.

Koşu Bandı Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 1. Yeterli Alan
  Koşu bantları küçük bir spor aleti değildir. Bu yüzden belki de en önemli şeylerden biri, evde yeni spor malzemeleriniz için yeterli alana sahip olup olmadığınızı görmektir. Koşu bantlarının çoğu ortalama olarak 77 inç uzunluğunda ve 35 inç genişliğindedir. Katlanır koşu bandı, saklandığında boyutunun en az yarısı kadar olacaktır. Katlanabilir koşu bandı daha az yer kaplasa da, erişim ve güvenlik için koşmaya başladığınızda yeterli alanı boşaltmanız gerekir.
 2. Kemer Boyutu
  Koşu bandının kemer ölçüsü en az 48 inç uzunluğunda ve 18 inç genişliğinde olmalıdır. Ancak boyunuz 180’den fazlaysa, rahat koşu veya yürüyüş için kemer boyutu ideal olarak yaklaşık 54 inç olmalıdır.
 3. Ağırlık
  Maksimum ağırlıktan bahsettiğimizde, koşu bandının ağırlığını kastetmiyoruz. Bu, koşu bandının kaldırabileceği maksimum ağırlıkla ilgilidir. Katlanır koşu bantlarının çoğunun maksimum kullanıcı ağırlığı 120 kg ve ticari koşu bantları 150 kg ile 160 kg arasındadır.
 4. Beygir gücü
  Düşünülmesi gereken bir sonraki önemli şey motor ve beygir gücü seviyesidir. Daha fazla beygir gücü (HP), koşu bandı daha uzun süre dayanır. Koşu bandı almak için en az 1,5 sürekli beygir gücüne sahip bir motor arayın. Koşu bandında sık sık koşmayı planlıyorsanız veya daha fazla insan kullanacaksa, ideal seçenek 2,5 ila 3,0 HP'ye sahip bir koşu bandı almaktır.

Çoğu alışveriş gibi koşu bantları da satın alma öncesinde karmaşık bir işe dönüşebilir. Alırken dikkat etmeniz gerekenleri yukarıda sıraladık. Hangi koşu bandını alacağınıza karar veremediyseniz yardımcı olmak için en iyi koşu bantlarını listemizden birini seçebilirsiniz.

En iyi koşu Bantları Listemiz

 • Altis SD5000 M 2,5 Hp Masajlı Ve Manuel Eğimli Koşu Bandı
 • Altis Intensty Style Base Manuel Eğimli Koşu Bandı 2.25 Hp
 • Ultima AC-4000 Otomatik Eğimli Koşu Bandı
 • Urevo U1 Walking Pad yürüyüş bandı
 • Pratiko koşu bandı
 • Walking Pad R1 Pro 1.25 Hp katlanabilir koşu bandı
 • Realx Portatif yürüme ve koşu bandı
 • İGATEK Koşu Bandı 01

 

Diğer Kategorisine 24.09.2021 22:06:50 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 992 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor