En İyi Ucuz Dağ Bisikletleri

En İyi Ucuz Dağ Bisikletleri

İz sürmeye başlamak için bir tekne dolusu nakit para bırakmanız gerekmez. Artık her zamankinden daha fazla, sadece yetenekli, güvenilir ve eğlenceli olmayan onlarca harika dağ bisikleti var. Çoğu marka, üretimlerinde çok olmasa da en az bir ucuz seçenek sunar.  Performans ve özelliklerine göre en uygun fiyata alınabilecek güvenilir bisiklet markalarından sizler için en iyi ucuz dağ bisikletleri hangileridir araştırdık.

Tek bir en iyi dağ bisikleti yoktur. Dağ bisikletleri, amaçlarının ne olabileceğine bağlı olarak farklı tasarımlarda gelir. Kros yarışı için bir dağ bisikleti, hafta sonu patika sürüşü için tasarlanmış bir dağ bisikleti ile aynı değildir. Bütçenizi yükselttikçe bisiklet kalitesinde daha az ciddi iyileştirmeler elde edersiniz. Birim bütçeyle alınabilecek en iyi bisikleti aldığınızda o iyi ve ucuz bir bisiklettir.

Doğru dağ bisikletini bulmak söz konusu olduğunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek faydalı olacaktır. Bu nedenle, dağ yollarında iyi bir sürüş için dağ bisikleti alırken bunlara bir göz atın.

1. Doğru bedeni alın

İlk olarak, diğer her şey doğru kadro boyutuna göre ikincildir. İmkanınız varsa deneyin. Eğer internetten almayı düşünüyorsanız hangi kadro boyutunun size uygun olduğuna bakarak alın. Sizin için doğru boyutta olmayan dağ bisikletleri manevra kabiliyetinizi düşüreceği gibi boyun ve omuz ağrısına da sebep olabilir.

2. Bir tekerlek boyutu seçin

Tekerlek çapları kullanacak kişiye göre değişebilir. 24 inçten 29 inç boyutuna kadar dağ bisikletleri bulabilirsiniz. Yetişkin kullanımı için 26 inç üzeri olanlar daha iyidir. Eğer hobi olarak dağ gezintisi için kullanmayı düşünüyorsanız kullanabileceğiniz en büyük tekerlek boyutunu seçmenizi öneririz.

3. Dağ bisikletinde süspansiyon seçimi

Tam süspansiyonlu bir dağ bisikleti daha rahat inişler sağlayacaktır. Fakat arka amortisör ağırlığı arttıracağı için kaliteli ve hafif, daha teknolojik arka amortisörler seçilmelidir. Bu da az daha konfor için çok daha maliyet demek, bu yüzden arka amortisör fikrinden uzaklaşabilirsiniz. Fakat bir dağ bisikleti için ön amortisörler önemlidir. Hafif, yumuşak ve geri tepmesi hızlı olanları tercih etmelisiniz. El ve kol titreşimini azaltıp, ön tekerden gelen darbeleri yumuşatacağı için daha sağlıklı bir dürüş yapmanızı sağlar. Kilitlenebilir ön amortisörler tırmanışta pedallama kuvvetinizi emmeyi engelleyerek daha az yorularak çıkmanıza sağlar. Kaliteli bir amortisör ve iyi bir hava yayı sürüş keyfinizi arttıracaktır.

4. Kilo konusunda takıntılı olmayın

Ağırlık önemlidir, ancak arazide güç marjinal olarak daha önemlidir. Rastgele kayalar, kökler ve tekerlek izleri sizi her açıdan yakalayabilir - direksiyon hassasiyeti, viraj alma ve güvenin tümü zarar görür ve bununla birlikte hızınızı da düşürür. Fazladan birkaç kilo taşımak ve bisikletinizi çitlerden uzak tutmak daha iyidir. Bu yüzden kaliteden ödün vererek daha hafif bir dağ bisikleti seçmek yanlış olacaktır..

5. Gösterişli ıvır zıvırlardan sakının

Güzel bir arka mekanik (vites değiştirici) tarafından aldanmayın: Bunların, bisikleti satmaya yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış olmaları muhtemeldir. Bu ağırlığınızı arttıracağı gibi maliyeti de arttıracaktır.

8. Bisiklet haricinde

İyi bir sürüş için bisiklet haricinde şunları da alabilirsiniz; bir sırt çantası ve uçuşan pisliklerden gözlerinizi korumak için gözlük, düz pedallar için yapışkan ayakkabılar veya dağ bisikletine özel ayakkabılar, kramponlar ve klipssiz pedallar kullanabiliriniz. Alyan takımı, pense gibi araçlar da küçük arızaları onarmanız için yanınızda bulundurmanızda iyi olan şeylerdir.

Aşağıdaki en iyi ucuz dağ bisikletleri seçimlerimize bakın, ardından bu bisikletler ve diğer harika seçenekler hakkında bize yorumlardan yazın. Siz hangi dağ bisikletini almak istiyorsunuz ve bizim yazdığımız dağ bisikletlerinde yaşadığınız tecrübeleri aktarın. Kullanıcı yorumları için kullanıcı yorumları arama  motorunu kullanabilirsiniz.

  • Kron XC100
  • Mosso Wildfire
  • Peugeot M11
  • Ümit 2960 Camaro
  • Bianchi RCX 427
Bu yazı şunları anlatıyor: En iyi ucuz dağ bisikleti önerileri
Bisiklet Kategorisine 26.06.2021 14:43:28 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 994 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor