En İyi tam Yoğuşmalı Kombi Fiyatları 2020

Kombi doğal gazı ısıya çevirip borular içinden geçen suyu ısıtmak için kullanılır. Isınan su peteklerde gezdirilerek evi ısıtır. Direk sıcak suyu kullanmak için ise peteklere verilen sudan farklı olarak ısıtılan şebeke suyu musluklara gönderilir. Farklı teknolojilerde kombiler olsa da en yaygın kullanılan kombi çeşitleri yoğuşmasız, yarı yoğuşmalı ve diğer adı çift yoğuşmalı kombi olan tam yoğuşmalı kombilerdir.

Yoğuşmasız, Yarı Yoğuşmalı ve Tam Yoğuşmalı Kombi Arasındaki Fark

Kombiler nasıl çalışır? Kombi doğal gazı yaktığında ortaya sıcak su çıkar. Yoğuşmasız kombiler yakılan doğal gazdan çıkan ısı enerjisini kullanır fakat yanma sonucu ortaya çıkan sıcak suyu baca vasıtasıyla dışarı atar. Dışarıya attığı suyun ısısından faydalanmaz, böylece enerji israfı olur. Yarı yoğuşmalı kombilerde kombiye eklenen bir eşanjör ile atılacak olan suyunda ısısından faydalanılır. Bir kere yakılan doğal gazdan yoğuşmasıza göre yüzde yüze yakın  fayda sağlanır. Bu enerji kazanımını yıl ile ölçümlendirdiğinizde çok büyük bir kazanç olduğunu anlayabilirsiniz. Tam yoğuşmalı kombilede yanma işlemi özel tasarlanmış yanma odasında gerçekleşir ve yanmadan çıkan enerjinin kullanımı daha fonksiyonel olur. Tam yoğuşmalı kombinin, yarı yoğuşmalıya göre de yaklaşık 9/100’lük bir ısı kazanımı vardır. Bu da daha az doğal gaz harcanması demek. Sonuç olark Tam yoğuşmalı kombiler, Yoğuşmasızlara göre yüzde 109 a kadar enerji tasarrufu sağlar.

En iyi tam yoğuşmalı kombi fiyatlarına göre tavsiyeler

En iyi kombi yorumları için sitemizin kullanıcı yorumları kısmına bakabilir, kendi kombinizin yorumunu yazabilirsiniz. Enerji tasarrufunda en az yakan kombiler tam yoğuşmalı kombiler olduğunu gördük. Fiyatların çok hızlı değiştiği günümüzde kombi fiyatlarını yazmanın alıcıya fayda sağlamayacağını düşündük. Bu yüzden fiyatlarını yazmadan önerilerimizi yaptık. İşte Enerji tasarruflu en iyi kombi fiyatlarına sahip kombi tavsiyelerimiz.

 • Warmhaus Ewa 24 kW Tam Yoğuşmalı ERP'li Kombi
  A enerji sınıfı, Hermetik baca tam yoğuşmalı Warmhaus Ewa marka kombi listemizdeki en uygun fiyatlı tam yoğuşmalı kombi.
 • Eca Citius Premix 24/24 Kw (20.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi
  Yüzde 107 verimlilik sağlayan ECA marka kombi doğal gazın yanında lpg uyumu da var.
 • Bosch Condense 2500 W 24 kw Yoğuşmalı Kombi
  Teknoloji sayesinde yüksek verimli Bosch Yoğuşmalı Kombi 38 dBA ile diğer kombilere göre daha az gürültüyle çalışır.
 • Vaillant Ecotec Intro 24/28KW Tam Yoğuşmalı Kombi
  Vaillant  marka kombi, Isıtmada A enerji verimliliği,Paslanmaz çelik eşanjör ile uzun ömürlü kullanım ve dokunmatik ayar ekranına sahip.
 • Daikin Tam Yoğuşmalı Premix NDJ Kombi 24 kW D2CND024AATR
  İddialı özellikleriyle 6 yıl garanti veren Daikin marka kombi enerji tasarrufu üzerine tasarlanmış. Daikin marka kombi, şık görüntüsünün yanında enerji tasarruflu kombi olması ve birçok özelliğiyle rakiplerine karşı iddialı.

En iyi kombiler sıralamamızda sessiz, az yakan en iyi kombileri fiyatlarına göre tavsiye ettik. Her bütçeye göre en iyi tam yoğuşmalı kombileri önerdik. Yazı hakkında sormak istediklerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Elektrikli Ev Aletleri Kategorisine 11.10.2020 14:44:47 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9221 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor