En İyi Katı Meyve Sıkacakları

En İyi Katı Meyve Sıkacakları

Vitamin değeri yüksek, lif kaynağı ve bağışıklığı güçlendiren meyve sebzeleri yiyecek olarak tüketmek her zaman mümkün olmuyor. Organik ürünlerde bulunan vitamin ve mineraller sağlığımız için çok önemlidir. Meyve sıkacakları, ihtiyaç duyduğumuz tüm besinleri içeren lezzetli ev yapımı meyve suları yapmak için yardımcı olarak tasarlanmıştır. Mağazadan satın alınan meyve sularının aksine, ev yapımı meyve suları sağlığımıza zararlı olabilecek katkı maddeleri içermez ve içindeki vitamin ve minareler ömrünü yitirmeden taze bir şekilde tüketilebilir.

Katı meyve sıkacakları, suyunu çıkarmak istediğimiz elma, havuç, portakal gibi meyve ve sebzeleri az bir uğraşıyla bardaklarımızda keyifle yudumlamak için kolaylık sağlar. Neyi sevdiğinize bağlı olarak, basit bir narenciye sıkacağı mükemmel meyve suları sağlayabilir. Sadece portakal, limon gibi ortasından suyu çıkartılabilen narenciye sıkmak istiyorsanız bunun için basit sıkacakları tercih edebilirsiniz, daha çeşitli meyve suları için bir meyve suyu sıkma makinesi satın almak sizin için faydalı olabilir. Aşağıdaki listemize bakarak isteğinize uygun en iyi meyve sıkacaklarından tercih yapabilirsiniz.

Temelde şu ikisini bilmeniz yeterli olabilir;

 • meyve suyunun ne kadar pürüzsüz olduğuna, içinde yüzen posanın olmadığına bakın
 • meyve suyunun  ne kadar tatlı olduğunu tadıp değerlendirin

Daha detaylı olarak en iyi katı meyve sıkacağı makinelerini araştırmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Hangi tür meyve sıkacağı en iyisidir?

Alışverişe çıkmadan önce, aralarından seçim yapabileceğiniz üç ana stil vardır: Yavaş meyve sıkacakları, santrifüjlü meyve sıkacakları ve narenciye sıkacakları . Yavaş meyve sıkacakları ve santrifüjlü meyve sıkacakları meyve ve sebzeler için en iyisidir, narenciye sıkacakları ise portakal, limon, misket limonu ve greyfurt sıkmak için mükemmeldir. Aşağıda her birinin tam bir dökümü ve hangi meyve sıkacağı sizin için uygun olabilir:

Yavaş meyve sıkacakları, yani çiğneme sıkacakları tipik olarak, malzemeleri dönen bir burgu tarafından preslendikleri bir hazneye yönlendiren dar bir dikey oluğa sahiptir. Taze meyve suyu bir süzgeçten ve bir sürahiye sıkılırken, posa başka bir ağızdan dağıtılır. İşlem biraz yavaş ama bu iyi bir şey olarak kabul edilebilir çünkü yavaş, yumuşak işlemin besinleri ısı üreten yüksek hızlı meyve sıkacaklarından daha iyi koruduğuna inanılıyor.

Yavaş meyve sıkacaklarının sevilmeme nedeni, küçük besleme tüpleri nedeniyle (meyveleri ve sebzeleri daha küçük parçalara ayırmanız gerektiği anlamına gelir) genellikle biraz daha fazla hazırlık çalışması gerektirmeleri ve birçok küçük parça ve yarık nedeniyle temizlemenin zahmetli olmasıdır.

Santrifüjlü meyve sıkacakları , yavaş meyve sıkacaklarından çok daha hızlı meyve suyu verir. Bütün bileşenler tipik olarak daha geniş besleme borusuna düşürülür ve çok yüksek bir hızda toz haline getirilir. Örneğin, yapraklı yeşillikler testimizde, 100 gram lahana suyu 7 saniye kadar kısa bir sürede, yavaş sıkacaklarda ise 1 dakikadan fazla sürdü. Santrifüjlü meyve sıkacaklarından gelen meyve suyu biraz köpüklü çıkma eğilimindedir, ancak çoğu kapaklı sürahi ve yerleşik süzgeçlerle gelir, bu nedenle farkı anlamazsınız.

Narenciye sıkacakları , kullanımı en kolay ve en küçük sıkacaklardansır, ancak yalnızca narenciye için kullanılabilirler. Minimum yer kapladıkları için kolayca saklanabilir veya tezgahınızda kalabilirler. Narenciye sıkacakları, minimum çabayla limonlarınızdan (ve diğer turunçgillerden) en iyi şekilde yararlanmak için de harikadır ve yavaş bir meyve sıkacağı veya santrifüjlü meyve sıkacağından farklı olarak, önce çekirdekleri çıkarma, parçalara ayırma veya çıkarma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Arka arkaya çok fazla meyve suyu sıkıyorsanız, süzgeci periyodik olarak boşaltmayı unutmayın. Süzgeçler birikmeye meyillidir, bu da sizin için daha yavaş ve daha karmaşık bir meyve suyu sıkma sürecine dönüşebilir.

En İyi Katı meyve sıkacağı tavsiyeleri

 1. Sinbo SJ -3143 Katı Meyve Sıkacağı
 2. Tefal ZE550D38 Juice Express 800 Watt Katı Meyve Sıkacağı
 3. Schwartz Katı Meyve Sıkacağı
 4. Philips HR1863/20 Viva Collection Katı Meyve Sıkacağı
 5. Schwartz 7750 Katı Meyve Sıkacağı
 6. Bernardo BRND-012 Katı Meyve Sıkacağı
 7. Cooker Sanayi Tipi Meyve Presi Katı Meyve Sıkacağı CKR-700
 8. Beko Bkk 2145 Katı Meyve Sıkacağı
 9. Arçelik K-1579 800W Tam Elma Inox Katı Meyve Sıkacağı
 10. Cvs DN-2216 Fructus Katı Meyve Sıkacağı
 11. Arzum AR1060 Multivit Katı Meyve Sıkacağı
 12. Bosch MES3500 700W Katı Meyve Sıkacağı
 13. Homend 2705 Projuicer 1000 W Katı Meyve Sıkacağı
 14. Cooker CKR270 Meyve Presi Katı Meyve Sıkacağı

Kullanmış olduğunuz katı meyve sıkacakları ve diğer mutfak araçlarınızın değerlendirmelerini kullanıcı yorumlarında paylaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Diğer Kategorisine 26.07.2021 13:04:17 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9216 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor