En iyi Derin Dondurucular ve Satın alırken nelere dikkat etmeli

En iyi Derin Dondurucular ve Satın alırken nelere dikkat etmeli

Her zaman buzdolabınızın dondurucusu, saklamanız gereken tüm gıda maddelerini özellikle de stoklamak istediğiniz et, kıyma gibi yiyecekleri alacak kadar büyük değildir. Bu sık sık başınıza geliyorsa, sorunu hafifletmek için ayrı bir bağımsız dondurucu satın almayı düşünme vakti gelmiş demektir. Listesindeki en iyi dondurucular, seçiminizi biraz daha kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca en iyi derin dondurucu modelini ararken ihtiyaç duyacağınız tüm temel bilgileri listenin altındaki derin dondurucu alırken dikkat etmeniz gerekenler kılavuzunda okuyabilirsiniz.

En İyi Derin Dondurucu Tavsiyeleri

Uğur Derin Dondurucu Tavsiyeleri

 • Uğur UED 5218 DTK A++ Derin Dondurucu
 • Uğur UED 7265 DTKI A+ 7 Çekmeceli Derin Dondurucu
 • Uğur UED 480 Derin Dondurucu

Vestel Derin Dondurucu Modelleri Tavsiyeleri

 • VESTEL CDE-M1102
 • VESTEL CD-L1103
 • VESTEL SD 100
 • Vestel CDE-M1102 W A+ Dikey Derin Dondurucu

Diğer Marka Derin Dondurucu Modelleri Tavsiyeleri

 • Samsung RZ32M7520SA Derin Dondurucu
 • Regal CDER 2102
 • Bosch Serie 2 Sandık Tipi Derin Dondurucu GCM23VW20N
 • Bosch GSV29VW31N
 • Altus AL1003 A+ Derin Dondurucu 3 Çekmeceli
 • Altus AL-709 E Derin Dondurucu
 • Siemens iQ300 Solo Derin Dondurucu
 • Arçelik 2080 MultiMode EI
 • LG GC-B404ELRZ No-Frost Derin Dondurucu
 • Samsung RZ32M7520SA Derin Dondurucu
 • Beko BK 7103 Y Derin Dondurucu
 • Profilo-DF1124W3VV A++ Derin Dondurucu 6 Çekmeceli
 • Vestfrost VF 1210 A+ 6 Çekmeceli Derin Dondurucu

Derin Dondurucu Satın Alma Rehberi

Derin Dondurucular, daha çok sıcak iklimlerde yaşayanlar, çok yemek yapanlar ve dondurma için ideal saklama koşullarına ihtiyaç duyanlar için temel mutfak aletleridir. Bozulmalarını önlemek için gıda maddelerini veya diğer bozulabilir yiyecekleri  çok düşük sıcaklıklarda tutar ve saklarlar. Bununla birlikte, dondurucular tüm şekil ve boyutlarda gelir ve doğru olanı bulmak zor olabilir. Satın alacağınız dondurucunun tipi çok önemlidir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olanı seçmek daha önemlidir. Yeni bir dondurucu almayı düşünüyorsanız ve bir türlü karar veremiyorsanız yardımcı olabiliriz. Size bu klavuzda en iyi dondurucuyu seçmenize yardımcı olacak ipuçlarına ve dikkate alınması gereken faktörlere yer verdik.

En İyi Dondurucuyu Alırken Hangi İpuçlarını Bilmeliyim?

Almayı planladığınız odanın büyüklüğünü not edin, dondurucu çok fazla yer kaplar mı? Evet. Ve çalışma prensibi gereği daha az enerji harcaması için çevresinin geniş olması önemlidir.

Kullanıcı yorumlarında iyi bahsediliyor mu? O zaman bu muhtemelen senin dondurucun. Ürün açıklamasını gözden geçirin, listelenen özelliklerin tam olarak ihtiyacınız olan şey olduğundan emin olmak da önemlidir. Örneğin, dünyanın daha sıcak bölgesinde kalıyorsanız, manuel olarak çözülmeyen ve uzun süre soğuk kalan bir dondurucuya ihtiyacınız vardır. Ya da bazen sadece soğutucu olarak kullanmak isterseniz bu özelliğinin olup olmadığına bakın.

Dondurucu Satın Almadan Önce Hangi Faktörleri Düşünmeliyim?

Bir dondurucu seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok belirleyici faktör vardır, böylece en iyi kaliteyi elde edebilirsiniz. Bazıları maliyetle, bazıları kişisel zevkle ilgili.

Boyut

Dondurucunuzun boyutu, aklınızda bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biridir. Alanınız için uygun mu? Senin için yeterince büyük mü? Yoksa çok mu küçük? Bunu doğru yapmak için, dondurucu alma nedeninizi ve ayrıca onu yerleştirmek istediğiniz odanın boyutunu da göz önünde bulundurmalısınız. Yiyecekleri çok mu saklıyorsunuz? O zaman daha fazla yer kaplayabilecek bir sandıklı dondurucuya ihtiyacınız var, ayrıca dondurucuyu koymayı planladığınız odanın geniş ve iyi havalandırıldığından emin olun. Yalnızca soğuk depolama faktörü için bir dondurucuya ihtiyacınız varsa veya oda büyük bir dondurucu için yeterince büyük değilse, dik bir dondurucu muhtemelen sizin için en iyisidir. Fazla yer kaplamaz ve içine koymanız gereken her şeyi alacak kadar büyüktür.

Dondurucuların Maliyeti Ne Kadardır?

Derin dondurucu fiyatları, dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biridir. Çünkü bir öğenin ne kadar harika olduğunu düşünürseniz düşünün, karşılayamıyorsanız alamazsınız. Bütçenize uyup uymadığını düşünün.

Enerji verimliliği

Yiyecek maddelerini çok fazla depolayan biriyseniz, dondurucunuzun her zaman çalışmaya devam etmesi gerekir. Bu genellikle 7/24 enerji kullanacakları anlamına gelir. Bu aynı zamanda elektrik faturasının önemli ölçüde artabileceği anlamına gelir. Bunun yanında elektrik tüketimin de düşünmeniz faydanıza olacaktır.  Ancak endişelenmeyin, minimum güçle çalışmaya devam eden dondurucular var. Bu yüzden A enerji sınıfında tasarruflu bir tana almanızı öneririz.

Manuel veya Kendi Kendine Buz Çözme

Bazen dondurucunuz o kadar çok buz üretir ki, birkaç saatliğine kapatıp buzdan kendiniz kurtulmanız gerekebilir - bu kulağa pek eğlenceli gelmiyor. Bunlar manuel buz çözme dondurucularıdır. Diğer dondurucular kendi kendine buz çözme işlevine sahiptir, bu nedenle ortalığı karıştırmaya gerek yoktur. Bu, özellikle dondurucunuzun sürekli çalışmasına ihtiyacınız varsa, dikkate alınması ve kontrol edilmesi gereken önemli bir faktördür.

Dondurucu Fiyatları Nedir?

Sizin için bir ürün seçerken, dikkat etmeniz gereken en önemli şey fiyattır. Herkes için iyi sonuç veren bütçe dostu seçenekleri araştırın.

Dondurucu fiyatları çoğu zaman ürün kalitesine ve markasına bağlıdır. Normalde bir dondurucu için 1400 – 10.000 lira arasında ödeme yaparsınız. Sizin için doğru olanı istediğiniz fiyattan bulabilirsiniz, ancak her zaman belirleyici faktörlerinizi ve ihtiyaçlarınızı hatırlamalısınız. Ayrıca, bazı dondurucuların sınırlı sayıda üretildiğini, bazı markaların çoğu zaman çeşitli nedenlerle belirli ürünlerin üretimini durdurduğunu unutmayın. Bu yüzden belirli bir fiyata atlamadan önce yeterli araştırma yapın.

En İyi Dondurucuları Nasıl Seçeriz?

Doğru dondurucuyu elde etmek için, işi sorunsuz bir şekilde yapan bir şey istiyorsunuz. Seçim yapmak için düzinelerce ürün açıklamasını okumanız gerekebilir, ancak en iyi dondurucuya sahip olma yolculuğunuzu basitleştirmek için bazı şeyleri parçalara ayırdık. Çoğu zaman, bu dondurucuları test ettiririz.

Bir dondurucunun iyi olduğunu nasıl anlarım?

Belirlediğiniz faktörleri belirlediyseniz ve ürünün listelediğiniz tüm gereksinimleri karşıladığını görüyorsanız, muhtemelen aradığınız şey budur. Fiyatına takılmayın, bazen en pahalı ürün her zaman en iyisi olmayabilir. Bunun yerine her zaman ürünün neler sunabileceğini araştırın.

Kullandığınız Derin dondurucu, soğutucu ve diğer tüm ürünlerinizin beğendiğiniz ve şikayetçi olduğunuz yönlerini kullanıcı yorumları bölümünden yazabilirsiniz.

Beyaz Eşya Kategorisine 15.07.2021 16:12:30 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9189 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor