En iyi bıçak bileme makinesi tavsiyesi

En iyi bıçak bileme makinesi tavsiyesi

ister yüksek kaliteli bir bıçak setine sahip olun, ister ucuza aldığınız bir bıçağa sahip olun, bıçaklarınızın bir zaman sonra keskin yüzeylerinin körelmesi normaldir. Bu yüzden bir bilemeye ihtiyaç duyması normaldir. Bıçaklarınızın düzenli bilenmesi yiyecek hazırlama sürenizi aşağı çekecektir. Kesmeyen bıçakla uğraşmak daha fazla zaman alır. Ayrıca, keskin bir bıçakla keserken çok fazla baskı uygulamanız gerekmediği için parmaklarınızı daha güvende tutar. Unutmayın: keskin bir bıçak güvenli bir bıçaktır. Tabi dikkatli kullanım her zaman gereklidir.

İki ana bıçak bileyici türü vardır; elektrikli ve manuel. Elektrikli bıçak bileme makineleri çok daha hızlı çalışır ancak fiyatları manuel muadillerinden çok daha yüksektir. Kullanım kolaylığı açısından bu iki tip bileme aleti aşağı yukarı aynıdır. Makas, bıçak gibi aletlerinizi bilemek için zımpara ve başka aparatlar da mevcuttur fakat bunlar kasap gibi daha profesyonel kişiler için uygundur.

Bir bıçak bileme aleti satın almadan önce, sahip olduğunuz bıçak türlerine bir göz atın çünkü tüm bileyiciler her tür bıçak için uygun değildir. Avrupa tarzı bıçaklar, Asya tarzı bıçaklardan farklı bir açıyla bilenmiştir. Bıçağı yanlış açıyla bilemeye çalışırsanız, bıçağa ciddi şekilde zarar verebilirsiniz. Tırtıklı bıçaklar ayrıca, bunlara uyum sağlamak için özel olarak tasarlanmış bileyicilerle bilenmelidir. Sizin için en iyi bıçak bileme makinelerini araştırdık ve derledik. Aşağıdaki listeden istediğiniz birini seçip satın alabilirsiniz. Mutfağınızda kullandığınız ürünleri bize yazmayı unutmayın. Bunu kullanıcı yorumları bölümümüzden yapabilirsiniz.

  • Sürbisa Sürmene Bıçak Bileme Aleti
  • Havana Profesyonel Bıçak Bileyici 3 Açılı Elmas Seramik Tungsten Çelik El Bıçakları Bileme
  • Yenimiyeni Profesyonel 3 Açılı Bıçak Bileyici Tungsten Elmas Seramik El Bıçağı
  • Berghoff Geminis Bıçak Bileyici
  • Deco Elit Otomatik Bıçak Makas Bileme Makinası Pilli
  • Zwilling Pratik Bileyici
  • Tefal Wmf Bıçak Bileyici
  • Zwıllıng 326050000 V-Edge Bileyici
Diğer Kategorisine 13.07.2021 13:46:50 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9164 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor