En iyi bebek Arabası Tavsiyeleri Senin için en uygun hangisi

En iyi bebek Arabası Tavsiyeleri Senin için en uygun hangisi

Anne babalar için bebek arabası satın almak, araba satın almaya benzer. Pek çok farklı bebek arabası markaları, özellik ve aksesuar var, doğru olanı seçmek biraz bunaltıcı olabilir. Üst düzey lüks modeli satın almak için cazip gelse de, bebek arabasında o kadar özelliğin ilk düşündüğünüz kadar gerekli olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bebeklik döneminden küçük yaşlara kadar kullanılan bebek arabası, en çok kullanacağınız bir bebek eşyasıdır. Bu yüzden özel ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Bebeğiyle çok seyahat eden anne babalar için aerodinamik ve hafif travel sistem bebek arabalarından, aktif hareket eden ebeveynler için şok emici güvenlikli arazi bebek arabasına kadar değişen bebek arabası modelleri var.

Hangi bebek arabası size uygun? Özel ihtiyaçlarınız için hangi tip bebek arabasının en iyi olduğunu öğrenmek için klavuz niteliğindeki en iyi bebek arabası tavsiyeleri listemize aşağıda göz atın.

Hafif ve Portatip Bebek Arabaları

Araba ile seyahat edenlerdenseniz, bu uzun yol olmak zorunda değil, bebeğinizin arabasını kendi arabanıza sığdırabilmeniz gerekir. Küçük bagajlar için bebek arabası katlanabilir, az yer kaplayan bir bebek arabası olması gerekir. Böyle bir model arıyorsanız bakmanız gereken baston tipi bebek arabalarıdır. Baston tipi bebek arabaları, hafif, pratik ve yer konusunda en avantajlı modellerdir.  Konfor konusundan biraz ödün vermeniz gerekse de fiyat olarak da en ekonomik bebek arabası türüdür. Bebeklik döneminde tavsiye edilmeyen baston tipi bebek arabası modelleri 2 yaş ve üzeri için idealdir.

Baston tipi bebek arabası modeli için bunlardan birini tercih edebilirsiniz.

 • Joie Brisk LX
 • Prego 2043 Persa
 • Babyhope Sa7

Çok Kullanımlı Bebek Arabaları Travel Sistem modelleri

Bir ürün alıp bebeğinizin büyüyüp küçük bir çocuk olana kadar tüm gelişim dönemlerinde kullanmak istiyorsanız sizin istediğiniz bebek arabası modeli travel sistem bebek arabası modelleridir. Travel sistem bebek arabası; ana kucağı, portbebe ve oto koltuğu gibi fonksiyonları bünyesinde barındıran ve bebeğin doğumundan itibaren çocukluk dönemine kadar kullanım imkânı sağlayan bebek arabası modelleridir. Genelde bu modellerin bebeğinizin eşyalarını koymak ya da küçük pazar ve market alışverişleriniz için kullanabileceğiniz küçük de bir bagajı olur. Rahatlık ve güvenlik noktasında da bakmanız gereken tür travel sistemdir.

Eğer travel sistem bebek arabası arıyorsanız aşağıdaki modeller arasından seçimde bulunabilirsiniz. Hem fiyat hem de kalite olarak performans gösteren en ucuz travel sistem bebek arabası seçenekleri;

 • Bugaboo Cameleon 3
 • Kraft Twist
 • Pierre Cardin Alias
 • CBX Woya
 • Sunny Saturn Plus

Standart Tip Bebek Arabaları

En çok tercih edilen bebek arabası modellerinin başında geliyor. Koltuk ayarlaması, güneşlik ve yağmurluk gibi birçok özelliği standart bebek arabalarında bulabilirsiniz.

0- 6 yaş arasında rahatlıkla kullanılan standart tip bebek arabaları rahatlık ve konfor bakım ından da ne çok iyi ne de çok kötü bir performans sergiler. Geniş özellik havuzuna sahip bu modellerde fiyat olarak hemen hemen her bütçeye uygun model bulunabilir.

 • Hamilton X1
 • Kraft Cockpit
 • Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü
 • ESY BABY COMFORT Çift Yönlü
 • Tommybaby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası

Bir bebek arabası alışverişine başlamadan önce, yapmak istediğiniz ilk şey özel ihtiyaçlarınızı düşünmektir. Elbette bebeğinizin güvenliği ve rahatlığı her şeyden önce gelir ancak kendinizi de düşünmeyi unutmayın. Sonuçta, bebek arabasını itecek ve taşıyacak sizsiniz. Yoğun bir yaşam tarzınız varsa ve bebek arabasını katlayıp kolaylıkla yerleştirmeniz gerekiyorsa, hafif bir bebek arabası tam size göre olabilir. Size uygun en iyi bebek arabasını yukarıdaki önerilerden seçebilirsiniz. Sorularınızı yorumlar bölümünden yazabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz ürünleri kullanıcı yorumlarında bölümünden yazmayı unutmayın.

Anne/Bebek Kategorisine 12.07.2021 14:24:31 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9161 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor