En Çok Satılan Saç Kurutma Makineleri 2020

Saç kurutma makinesi alırken en çok tercih sebebi olarak görülen durumun fiyatı olduğunu gördük. Birçok alışveriş de olduğu gibi saç kurutma makinesinde de fiyat-performansa çok dikkat ediliyor. Tabi fön ve saç kurutma makinesi alırken fiyat ve performansından başka dikkat edilmesi gereken durumlar da var. Şimdi bunlara bir göz atalım.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçı kuruturken daha çok rüzgârı mı kullanıyor yoksa ısıyı mı?
Saç kurutma makinesi ve fön makineleri saçı kuruturken ve şekillendirirken hem ısıyı hem üfleme gücüyle rüzgârı kullanır. Eğer saçınızı kurutma ön planda olarak alıyorsanız yüksek Watt lı bir makine seçmelisiniz. Saçı yüksek olmayan bir ısı ile üfleyerek kurutmak saç sağlığı açısından önemlidir. Yüksek ısıda saçlar kırılabilir ve zayıflayabilir.

Hız ve sıcaklık ayarı var mı?
Saç yapınıza göre makinenin sıcaklığını ve üfleme hızını ayarlamak isteyebilirsiniz. Kırılgan ve ince saçlar için ısının ve üfleme hızının düşük ve orta ayarda olması daha doğrudur. Kalın ve sert saçlar ise 3 kademeli bir makinenin 3. kademesinde kurutulabilir.

İyonlu saç kurutma özelliği var mı, İyonik mi?
Kurutma esnasında saç kurutma makinesi ısıyı saç tellerindeki su damlacıklarını buharlaştırmaya yöneltir ve saç tellerini yumuşak bir şekilde kurutur. Bu özellikteki makineye iyonlu saç kurutma makinesi ya da iyonik saç kurutma makinesi denir. Saçınızı kuruturken canlılığını azaltmaz.

Soğuk üfleme özelliği bulunuyor mu?
Kuruttuktan sonra veya çok az ıslakken saçınıza soğuk hava vermek isteyebilirsiniz. Saç kurutma makinesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da soğuk üfleme yapabilmesi olmalıdır.

 Yukarıdaki önerileri içeren 2020 yılında en çok satılan saç kurutma makinesi tavsiyelerimize geçebiliriz. Alışveriş için en çok tercih edilen siteleri inceleyerek, en çok satılan ve en iyi kullanıcı yorumları almış uygun fiyatlı saç kurutma makineleri şunlar:

Philips Thermoprotect HP8233 2200W İyonik Saç Kurutma Makinesi
2200 W güç, 2 ısıtma ve 2 hız kademesine sahip Philips saç kurutma makinesi iyonik kurutma özelliğine sahip. Saçın daha hızlı kurutmak için turbo püskürtme özelliği ile saçınıza daha fazla hava akışı sağlar.

Grundig HD 6480 2200 Watt Difüzör Başlıklı İyonik Saç Kurutma Makinesi

3 sıcaklık ve 2 üfleme ayarı var. 2200 W güç ile çalışır. İyonlu çalışma ve difüzyon özelliklerine sahip Grundig saç kurutma makinesi fiyat olarak da çok uygun.

Etap 3200S Profesyonel Seri 2400 Watt Kuaför Fön Makinesi

Görüntüsü ve ele aldığınızdaki size güçlü bir makinaya sahip olduğunuz hissi verecek. 2400 çalışma gücü, 2 hız, 3 ısı ayarlama kademesinin yanında iyonik kurutma ve soğut üfleme özelliklerine de sahip

Arzum AR5007 Shiny 2200W İyonlu Saç Kurutma Makinesi

Kıvırcık ve dalgalı saçları minimum ısı ile şekillendirmenizi sağlayan difüzör başlığı, iyonlu kurutma özelliği, 2 hız ve 3 ısı kademesiyle Arzum saç kurutma makinesi standartların üstünde.

Powertec Tr 901 Saç Kurutma Fön Makinesi

2500 W ile listemizdeki en güçlü saç kurutma makinesi. Kurutma ve fön yapma makinesi olarak tasarlanmış Powertech marka saç kurutma makinesi en çok satılan saç kurutma makineleri arasında ilk sırada. Fiyat ve saç kurutma performansı açısından kullanıcılarından olumlu yorumlar alan bu makinede iyon özelliği bulunmamakta.

Elektrikli Ev Aletleri Kategorisine 13.10.2020 17:50:52 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9262 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor


En Çok Satılan Saç Kurutma Makineleri 2020 Hakkında Yorumlar

Homeros dedi ki:06.11.2020 12:15:33

Saçınız ipek gibi yumuşakken, kuruttuktan sonra kaskatı oldu mu hiç? Arzum AR5007 Shiny 2200W iyonlu saç kurutma makinesi, iyonlu özelliği sayesinde saçınızı yine ipek gibi yumuşacık yapmaktadır.