Ecg spor 5 kg dambıl

Vücut geliştirme dendiğinde akla gelebilecek ilk araç olan dambıl, farklı kaldırış şekilleriyle en fazla bölgeyi çalıştıran spor malzemesidir. Vücut geliştirme sporuna başlayacak erkekler genelde 4 veya 5 kiloluk dambıllar ile ağırlık kaldırmaya başlar, bu yüzden yeni başlayacak arkadaşlara 4 veya 5 kiloluk dambıl almalarını öneririm. Kilosu arttırılabilir ağırlık seti olarak satılan dambıl setleri gelişim için daha uzun süre destek verebilir.

Ecg spor 5 kg dambıl seti,  içi sıkı kum tarzı malzeme ile doldurulmuş bana uzun zamandır evde yapabileceğim çalışmalar için yetti. Düzenli çalışarak daha ağırlarına geçilebilir tabi. Bu dambıl sağlam bir plastikten yapılmış ve içi doldurulduktan sonra sağlam bir şekilde tıpası sabitlenmiş. Bu şekildeki set dambıllarda bazen tıpasından içindeki malzemeyi döktüğüne dair şikayetler olabiliyor, bende böyle bir şey olmadı. Altıgen şekilde olduğu için yuvarlanarak bir yerelere çarpamaz. Genel olarak dambıl kullanırken ağırlık eldiveni kullanmanızı tavsiye ederim.

Uzun süre istikrarlı bir şekilde çalışarak vücut geliştirmeyi düşünüyorsanız arttırılabilir ağırlık setlerinden almanızı tavsiye ederim. Ama emin değilseniz bana göre temel bir alet olan bu dambıl setini alın derim. 

Satınalınabilecek en ucuz seçenek olduğu için tereddüt edilebilir fakat ben kullanım sürem boyunca memnun kaldım. Şu anki fiyatı sanırım 40 lira civarında. Vücut geliştirmek için dambıl almak isteyenlere bu dambılı öneririm.

Diğer Kategorisine 27.05.2020 13:04:55 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9458 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor