Bu Düdüklü Tencereler bir Başka

Bu Düdüklü Tencereler bir Başka

Et, pilav ve diğer yiyecekleri pişirmeye gelince, hem düdüklü tencere hem de normal tencere mutfağın vazgeçilmez araçlarıdır. Bununla birlikte, ikisi arasında her birinin artıları ve eksileri olduğu gibi farklılıklar vardır. Peki hangisi daha iyi, düdüklü tencere mi normal tencere mi?

Düdüklü Tencere: Hızlı ve Verimli

Düdüklü tencereler hızlı pişirme aletleri olarak yapılmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi, ısıyı yükseltmek için basınç ve sıcaklıktan yararlanır. Et ve diğer zor pişen yemekler, düdüklü tencereler kullanılarak bir saatten daha kısa sürede pişirilebilir, çünkü düdüklü tencere işi yapmak için basınçlı yüksek sıcaklıklar üretir.

Basınçlı pişirme hızlıdır, ancak bu en iyisi olduğu anlamına gelmez. Hızlı pişirmek bazı yemekler için ideal olmayabilir ve arada tencerenin kapağını açıp yemeği kontrol etmek düdüklü tencerelerde pek yapılabilen bir şey değildir. Kullanışlı elbette, ancak daha yavaş bir hızda pişirme söz konusu olduğunda.

Normal Tencere: Yavaş ve Sabit

Normal tencereler düdüklü tencere gibi basıncı kullanmaz. Düdüklü tencereler yiyecekleri hızlı pişirmek için yüksek sıcaklıklara güvenirken, normal pişiriciler düşük sıcaklıklar kullanır ve sihirlerini gerçekleştirmek genelde birkaç saat sürer. Bazı lezzetli yemeklerin sırrı düşük ateşte yavaş yavaş pişmesidir. Bunu normal tencereler ile yapabilirsiniz. Düdüklü de altını ne kadar kısmış da olsanız basınç ile o ısıyı içindeki yemeğe daha fazla etki ettirecektir.

Peki düdüklü tencere ile normal tencere arasında hangisi ideal? Kısa cevap her ikisidir ve nedenini açıktır. Basınçlı pişirme ve yavaş pişirme birbirinden çok farklı iki pişirme yöntemidir ve bu nedenle tipik olarak çok farklı yemekler için kullanılır. Her iki yöntemle de farklı tatlar, dokular ve genel sonuçlar elde edersiniz.

Elbette, düdüklü tencerenin hız için harika olduğunu iddia edebilirsiniz, ancak bu yalnızca düdüklü tencerede pişirilmesi gereken yiyecekleri pişirmeye geldiğinde yapabilirsiniz. En iyi düdüklü tencereler bile normal pişiricilerle aynı etkiyi sağlayamaz ve bunun tersi de geçerlidir. ikisi arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız hız ve enerji tasarrufundan dolayı muhtemelen düdüklü tencereyi isteyeceksiniz.

Şimdi gelelim lezzetli yemekler için en iyi düdüklü tencere tavsiyelerimize. Düdüklü tencere alırken aşağıdaki önerilerimizi tercih edebilirsiniz. Siz de kullandığınız mutfak araçlarınızı kullanıcı yorumları bölümümüzden ekleyebilirsiniz ve düdüklü tencere yorumlarını bu bölümden okuyabilirsiniz.

  • Tefal Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere 6 lt
  • Korkmaz Turbo Düdüklü Tencere A – 156
  • Manheim – Aldente 9 Litre Çelik Düdüklü Tencere
  • Schafer Classic Düdüklü Tencere 7 lt
  • Fissler Vitaquick Red Düdüklü Tencere 4.5 Lt
  • Hascevher Galaxy 3,5 lt Granit Düdüklü Tencere
Diğer Kategorisine 16.07.2021 12:41:07 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9199 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor