Arzum Ekmek Yapma Makinesi Arzum AR2017 Panetti

Evinizde taze, sıcacık ve istediğiniz tarifte ekmek yapmak için ekmek yapma makineleri çok kullanışlı bir makine. Malzemeleri haznesine atıyorsunuz, karıştırıyor, mayalanması için bekliyor ve pişiriyor size içinden çıkartıp yemek kalıyor. Sütlü, tam buğdaylı, tatlı, tuzlu istediğiniz ekmeği evinizde yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. Üstelik yapılış ortamını da kendiniz belirlediğiniz için temizlik yönünden içinizde daha rahat oluyor.

Ekmek yapma makineleri güzel, kullanışlı fakat son zamanlarda fiyatları katlanarak artmış. Evde ekmek yapmaya talep artığı için satıcılar ekmek yapma makinelerinin fiyatlarını yükseltmiş sanırım ya da kur farkı da olabilir. Ben biraz daha uyguna almıştım. Şimdi iki bin lira üstüne alır mıydım bilmiyorum ama özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için küçük ve pratik bir alet olduğunu söyleyebilirim.

Gelelim benim kısa incelemesini yapacağım Arzum AR2017 Panetti Ekmek Yapma Makinesi ürününe.

Küçük bir ekranı var ve seçtiğiniz programı, süresini buradan takip edebiliyorsunuz. 13 farklı pişirme programı var. Ekmek kabuk kalınlığını ince orta ve kalın şeklinde ayarlayabiliyorsunuz.  Büyüklük olarak da 500 gr, 750 gr ve 1 kg şeklinde üç farklı büyüklükte ekmek pişirebilirsiniz. Her ekmek için hangi malzeme ne kadar katılacak oranları değişiyor ama kitapçığında ekmek tarifleri var zaten.

Ekmek yapma makinesinin yanında ölçü kapı, ölçü kaşığı ve ekmekten karıştırma kolunu çıkartmak için küçük bir kanca gönderiyorlar.

Kullanım olarak sadece ekmek yapmaktan fazlasına yarıyor. Evde pizza yapmak için hamurunu karıştırtıp gerisini siz hazırlayabilirsiniz, reçel yapmak için ya da üzümlü kek tarzında ekmekler yapmak içinde kullanabilirsiniz.

Zaman ayarı sayesinde malzemeleri içine atıp hazırlama süresini erteleyerek istediğiniz zamanda ekmeğinizin hazır olmasını sağlayabilirsiniz ama ben bunu hiç denemedim sonucunun nasıl olduğunu bilmiyorum.

Malzeme oranlarında zamanla kendinize göre küçük değişiklikler yapabilirsiniz, ben de küçük bir tüyo vereyim; tuz ile kuru mayayı üst üste yani hamur olmadan karıştırmayın, tuzu suya atın mayayı unun üstüne. Ben böyle yapıyorum kabarması daha güzel oluyor.

Arzum ekmek yapma makinesi için söylemiş olsam da bunları ekmek yapma makinelerinin genel özellikleri böyle zaten. Kenwood marka ekmek yapma makinem de var ondan da memnunum. Çok pahalı ürün almaya gerek yok bence ama uzun kullanım önemli tabi.

Ekmek hazırlarken dikkat etmeniz gereken durumlar;

Hazneye metal sokmayın çizilirse ekmek yapışabilir ve hazneler pahalı, makineye uygun bulması da zor olabilir.
Belki marka ve modele göre değişiyor olabilir ama hazne direk kaldırınca değil saat yönünde biraz çevrilerek çıkartılıyor.

Maya veya hamuru fazla kattığınızda ekmek hazneden taşabilir; hamur ısıtma aralığında yanabilir. Buna dikkat edilmeli.

Genelde hazne temizlemesi pratiktir, reçel gibi farklı bir şey yapmadıysanız sadece su ile temizleyebilirsiniz.

Ekmek yapma makinesini hazırlama işlemleri için 5 dakikasını ayırabilecek herkese öneririm. Tabi bu yüksek fiyatlardan alacaklara belki biraz düşer diye beklemelerini tavsiye edebilirim.

Bu yazı şunları anlatıyor: ekmek yapma makinesi en iyi en ucuz arzum
Elektrikli Ev Aletleri Kategorisine 17.05.2020 04:18:57 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9680 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor


Arzum Ekmek Yapma Makinesi Arzum AR2017 Panetti Hakkında Yorumlar

burak1 dedi ki:24.05.2020 20:54:39

Korona virüs zamanlarında evde ekmek yapmak isteyenler için çok ideal bi ürün gibi görünüyor.