Altis Kapı Barfiksi

Barfiks için tasarlanmış bu alet mekik ve şınav içinde kullanılabilir. Tam adıyla Altis Multi Fonk Kapı Barfiksi Kb70, ben A101 den almıştım ama internette bir çok sitede de mevcut. Ben 75 kiloyum,  taşıyıp taşımayacağı konusunda tereddütlüydüm ama bir sorun olmadı. 

5 parça halinde geliyor ve kolay bir şekilde monte edilebiliyor. Tutma yerlerini yumuşatmak için süngerler konulmuş. Kapı kasası büyük olanlar için tavsiye etmem çünkü denk gelmeyebilir. Onlar kapı kasası içine sıkıştırılan barlardan kullanabilirler ama kapınızın kasası normalden büyük değilse bar yerine bunu tavsiye ederim. Kutu üstünde, kapı aralığı 61-81 cm aralığında olması tutturma işlemi için yeterli olduğunu söylüyor.

Barfiks çekerken kapının içi genişliğinde bir tutuş alanınız olduğu için bazı hareketlerde doğru tutuş pozisyonunu alamayabiliyorsunuz. Omuz genişliği hareketlerde sorun olmuyor. Alet işlevsel olarak görevini görüyor. Eğer çok ağır değilseniz, 90 üstü, sallanarak hareket etmeyecekseniz, kapı aralığı benim hareketim için yeterlidir diyorsanız tavsiye ederim. Ben 40 lira civarında almıştım, şimdi 80 lira olmuş ama kapı barfiks aleti olarak alınabilecek en ucuz ürün belkide altis kapı barfiksi.

Altis Kapı Barfiks değişik açılarda egzersiz yapılmasına olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır. Özel dizayn kol destekleyiciler sayesinde diğer kapı barı modellerine göre alt karın kaslarını çok daha rahat çalıştırıp kuvvetlendirebilme imkanı sunmaktadır. Barfiks çekmek için kullanıldığı gibi, yere bırakıldığında ayaklarınızı bu alete sabitleyerek mekik çekme egzersizi de yapabilirsiniz. Şınav çekme amacı ile de rahatça kullanılabilir.

Bu yazı şunları anlatıyor: Altis kapı barfiksi barfiks çubuğu aleti
Diğer Kategorisine 27.05.2020 13:52:57 tarihinde yüklendi ve şimdiye kadar 9346 kez okudu.


Bu Yazıyı Yorumla ya da Soru Sor


Altis Kapı Barfiksi Hakkında Yorumlar

atilla dedi ki:28.05.2020 03:32:18

çok fonksiyonlu gym bar lar çok kullanışlı lar. Evde spor yapmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.